Kadın Politikaları Taslağı

Sharing is caring!

Atatürk, kadınları demokrasiye, akla ve vicdana uygun bir yaklaşımla toplumda onlara yer veren, Türk tarihinde şerefli yerin sahibidir.

Kadın ekonomik ve var olma özgürlüğü için yaşamın her alanında erkeklerle eşit temsille yer alacak, önünde hiç bir engel, kısıtlama olmayacak.

Kadınlar bu ülkenin meydanları dahil her yerinde olacak, dilediği gibi giyinecek, ister kutlama ister direniş, karanlıkları aydınlatıp, duvarları yıkacağız.

Kadın toplumun, siyasetin, partilerin yedek gücü değil, eşit temsille her alanda sorunun, çözümün gelişimin ortağıdır. Bu düşünce bizi devrimci yapar.

Kadın erkek eşitliğinin önemini vurgulayacak ders programlarına eğitimin her kademesinde yer verilecektir. Ana ilkemiz yaşamın her alanında kayıtsız şartsız #EşitTemsiliyet tir.

Kadını siyasette ve yaşamda engelli olarak algılatan, eksikli gösteren tüm politika ve alışkanlıklara son verip eşit temsil uygulayacağız.

Kadınlar partinin tüm organlarında erkeğe eş yada yanında değil, dönüşümlü olarak görev yapacak şekilde tüzüğe girecektir.


Kadın politikaları konusunda görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaya, geleceğinize sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Aşağıdaki forumu kullanarak bize ulaşın.

     172 toplam görülme,  1 görülme bugün