Örgütlenme Politikaları Taslağı

Sharing is caring!

Siyasetin temel amacı seçimlere hazırlanmak ve kazanmaktır.

Ülkemizi geri kalmışlıktan kurtarmak, çağdaş ve ileri bir toplum yaratmak, kaybedilen demokrasi değerlerini yeniden inşa etmeyi hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirmek için bütün olanaklardan, hiç zaman kaybetmeden yararlanmalı ve sabırla, disiplinle çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.

İlk amacımız şehirlerde, ilçelerde, köylerde temiz siyaset çerçevesinde demokrasi özlemi duyan kitleleri platformumuz ilkeleri çevresinde toplamaktır.

Her seçimden daha başarılı çıkmak ve iktidarı olmayı hedeflemek için örgütlenme çalışmaları, ana hedef olan seçimin geçtiği sandığı “Sandık Bazlı” olarak örgütleme modelleri geliştireceğiz.

Bir oy bir oydur diyerek çalışmalar yaparak, emek verip en yüksek oranda oyun bize verilmesini sağlamaya çalışacağız. Sonra bize verilen oyları almak kadar, oyların sayımında bir sorun yaşanmaması, her oyun sayılıp kayıtlara geçmesin de sağlanmasını sağlamak da ayrıca önemli.

Sandıklarda güvenliği sağlamak için görevlendirme yapmak yerine, seçim süreçleri bile devrede olmadan örgütlenmeyi sandık bazında ve o esasta yapmak oy sayım güvenliği için çözüm olabilir.

Bu amaçla, her sandıkta bir erkek, bir kadın ve onların yedekleri olarak görevlendirmeler yaparak, onların da çevresinde gönüllü destek ekipleriyle daha seçimler olmadan, sandıklardaki oy verenleri, eğilimlerini ve hangi partiyi seçeceklerini öğrenip, çalışmalarımızı bu eksende yapıp sahada kazanmayı amaçlayacağız.

Ögütlenme şemasında “Kadın Kolları” olmayacak, kadın erkek her seviyede ortak mücadele içerisinde görev alacaklar.

“Gençlik Kolları” Modern bir örgütlenme haline gelecek, ileri yönetim teknikleri, bilim, sanat, etkinlik yönetimi bilgileri ile donatılmalarını sağlayacak çalışmalar yapılacaktır. Siyasetin ileri safhalarına hazırlık olarak ele alınıp, bütün yönetimlerde karara katılacak şekilde geleceğe hazırlanacaklar.

Siz de örgütlenme konusunda önerilerinizi bize yazarak görüşlerinizle çalışmalarımıza katılabilirsiniz.

Katılımcı Formu

     171 toplam görülme,  1 görülme bugün