Politika Geliştirme Merkezi

Sharing is caring!

Hedefimiz, yakın ve uzun dönem politika ihtiyaçlarını çözmek üzere çalışmalar yapacak bağımsız, özerk bir yapı kurulmasını sağlamaktır.

“Politika Geliştirme Merkezi” Ekonomi, Dış Politika, Eğitim, Sağlık, Siyasi İletişim, Sivil Haklar, yurttaşlık, Arşiv, Bilişim vb alanlarda bağımsız, tarafsız araştırmalar yapacak, görüş ve politikalar geliştirecek.

Merkez geliştirdiği politikaları partinin ihtiyacı olan birimlerine sunacak, toplum ihtiyacı olduğu düşünülen çalışmaları da halka açık yayınlayacaktır. Demokrasi tarihimizin silinip giden hafızasının nedeni, politikaları belirlerken liderin ağzından çıktığı haliyle kabul etme alışkanlığının giderek gelişmesidir.


“Politika Geliştirme Merkezi ” Parti içinden ve parti dışından uzmanlardan oluşturulacak. Katılacak uzmanlar, çalışma şekli, yapılacak faaliyetler için parti bütçesinden kaynak ayrılacak,

CHP yakın siyasi tarihte genel merkezde zaman zaman bazı kurullar ve bürolar oluşturdu. 1958 de bir Araştırma Bürosu kurdu. Büroda Osman Okyar, Bülent Ecevit, Coşkun Kırca, Turhan Feyzioğlu ve Doğan Avcıoğlu gibi tanınmış isimler vardı. O günlerdeki araştırmaya, bilgiye olan özlem ve istek bugünlere de taşınmalıdır.

“Politika Geliştirme Merkezi” adı altında oluşturulacak çalışma gruplarına ilişkin düzenleme, tüzükte yer alacak ve genel merkeze uygulanması için görev ve yetki verilecektir.

Çalışmalarımıza katkı vermek için görüş ve bilgilerinizi lütfen bize gönderin.

     151 toplam görülme,  2 görülme bugün